Būgnai

Būgnai

Djembe pamokos

Djembe (lietuviškai tariasi džembe) yra vienas seniausių pasaulio instrumentų. Šie būgnai yra kilę iš Vakarų Afrikos, dar XIV amžiuje jais pradėjo groti Vakarų Afrikoje Malio imperijoje, na o šiandien – Djembe būgnais groja visuose pasaulio žemynuose.

Djembe pamokos visada vyksta būgnų rate, kiekvienas turime po djembę, po galimybę groti ir kurti muziką kartu, taip sukurdami tikrą bendrystę ir draugystę.

Grojant stiprėja motorikos įgūdžiai, vaikai išmoksta, klausytis vienas kito, atkreipti ir išlaikyti dėmesį, mokydamiesi skirtingus ritmus stiprina savo smegenų darbą ir gerina atmintį. Pamokų metu, ne tik mokomės groti, susipažįstame su afrikietiška muzikos istorija, analizuojame autentiškus Vakarų Afrikos ritmus, kad nors mintyse nusikeltume į paslaptingąją Afriką. 

Viskas, kas mus supa yra ritmas širdies plakimas, kvėpavimas, miegas, saulės ir mėnulio pasikeitimai, metų laikai… viskas yra ritmas ir jis yra labai didelė mūsų gyvenimo dalis, todėl kuo daugiau ritmo yra mūsų gyvenime, tuo laimingesni mes esame. 

Studijos „Djembe vaikai“ vadovas – Aurimas Mulys. Jau eilę metų domisi vakarų Afrikos ritmais ir kultūra, kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ koncertuoja renginiuose, festivaliuose, veda įvairius edukacinius užsiėmimus.